رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه:

برای تبدیل وضع استخدامی کارکنان تلاش می‌کنیم

رئیس امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه گفت: تکلیف حدود 3 هزار نفر از شرکت‌کنندگان در آزمون تبدیل وضع قراردادی به پیمانی تعیین شده و برای جذب افراد باقی مانده در سطح کشور پیگیری های لازم صورت گرفته است.

به گزارش «قضاوت»؛ عبدالعظیم توسلی در حاشیه جلسه مجمع مدیران توسعه منابع انسانی قوای سه گانه کشور که چندی پیش به میزبانی قوه قضائیه برگزار شد با بیان اینکه با توجه به جمیع جهات سعی داریم خدمات ما جنبه عملی داشته باشد و آنچه را که عزیزان در عمل می‌بینند از بیان کردن ارجح‌تر است؛ در تشریح بخشی از اقدامات انجام شده اظهارکرد: اتمام مراحل اداری واجدین شرایط تبدیل وضع مشاغل کارگری به قرارداد کار معین که متعاقباً در تامین اعتبار نهایی احکام ریالی ایشان صادر خواهد شد، تبدیل وضع تعداد زیادی از همکاران مشاغل کارگری و کارمعین مشمول قوانین ایثارگری به رسمی (در حالیکه بسیاری از آنان بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت داشته‌اند)، به‌کارگیری متناوب پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۹۲ تا سال جاری در جهت طی بخشی از مشکلات نیروی انسانی در سطح کشور و همچنین پیگیری لازم در جهت تبدیل وضع واجدین شرایط پیمانی به رسمی آزمایشی (که باعث ایجاد انگیزه بیشتر خدمت در بین همکاران شده است) بخشی از اهم اقدامات انجام شده است.
وی با تشریح برنامه‎های آتی قوه قضائیه در جذب نیرو نیز تصریح کرد: برای سال آینده از ابتدای امسال برنامه آزمون را پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کرده بودیم و مکاتباتی نیز با سازمان اداری و استخدامی کشور هم انجام شد، اما به‌دلیل فقدان اعتبار این مهم به سرانجام نرسید.
توسلی با یادآوری این مهم که در برنامه پیشنهادی ششم توسعه آمده است که در ازای هر سال برنامه قوه قضائیه می‎تواند ۳هزار و ۲۰۰ نیرو در بخش اداری را جذب کند ادامه‌داد: اگر این برنامه به تایید شورای محترم نگهبان برسد و ابلاغ شود، اوایل سال آینده آزمونی مشروط به تصویب مجوز برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر هم برنامه ششم به تصویب نرسد تلاش داریم تا با رایزنی سازمان اداری و استخدامی کشور و با توجه به مشکلات جدی استان‌ها که بیش از ۵۰ درصد پست‎های آنها بدون تصدی مانده شرایط جذب نیرو را در قوه قضائیه فراهم کنیم.
وی همچنین با تشریح اقدامات در نظرگرفته شده برای آزمون‎های استخدامی گفت: دو اقدام انجام می‏شود؛ نخست برای کسانی که سابقه خدمت دارند اولویتی قایل خواهیم شد تا بتوانند تبدیل وضع شوند که البته باید نظر سازمان امور اداری و استخدامی کشور را جلب کنیم. از سوی دیگر قانون برای شوراهای حل اختلاف ۲۰ درصد سهمیه در نظر گرفته که اگر آزمون برگزار شود باید این میزان از سهمیه به آنها تعلق گیرد.

اخبار جامعه قضایی را با ما دنبال کنید./

* انتهای پیام/بر چسب ها