دکتر «محمدرضا زندی» در گفت و گو با «قضاوت»:

بنای فعالیت در دانشگاه قوه قضاییه نگاه مهارتی است

رییس موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی قوه قضاییه (شهید قدوسی) گفت: در حال حاضر 16 هزار دانشجو در مراکز 22گانه دادگستری مشغول به تحصیل هستند که با احتساب مراکز آموزش عالی کانون سردفتران این رقم در کل کشور به 20 هزار نفر دانشجو می رسد.

دکتر «محمدرضا زندی» در گفت و گو با «قضاوت» اظهار کرد: ۲۲واحد دانشگاهی وابسته به مراکز دادگستری‎ها، ۱۰ واحد دانشگاهی مرتبط با سازمان زندان‎ها و البته ۱۴ موسسه وابسته به مراکز بعث ویژه زندانیان در حال حاضر در زیر مجموعه موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی قوه قضاییه قرار دارد.

وی با بیان اینکه مراکز۱۴گانه بعثت ویژه زندانیان در نوع خودمنحصر بفرد است تصریح کرد: در واقع این مراکز امکان تحصیلات تکمیلی برای زندانیان در زندان را فراهم کرده‌اند.

دکتر زندی همچنین غالب مشکلات مرتبط با مراکز آموزش عالی دادگستری در سراسر کشور را «کد مدرسی» خواند و خاطرنشان کرد: به لحاظ ملاحظاتی که وجود دارد از هر مدرسی در این دانشگاه‌ها نمی‌توان بهره برد؛ بلکه همه مدرسان باید مورد تائید دستگاه قضایی هم از نظر صلاحیت عمومی(گزینش) و هم صلاحیت تخصصی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه ماهانه حقوقی – کاربردی تقاضاها برای افزایش رشته‎های حقوق مطرح شد، ادامه داد: رشته‎های حقوق اقتضای تنوع بیشتری را دارد که امیدواریم با درخواست افزایش این رشته در مراکز علمی- کاربردی قوه قضاییه موافقت شود.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی قوه قضاییه (شهید قدوسی) تاکید کرد که موسسه عالی علمی کاربردی قوه قضاییه با هدف دادرسی عادلانه تاسیس شده است تا بتواند بین حوزه‌ نظری و حوزه‌ تجربی یک هماهنگی را به وجود آورده و این دو حوزه را به هم نزدیک کند.

دکتر زندی همچنین  تصریح کرد: بنای فعالیت ما در دانشگاه جامع علمی - کاربردی قوه قضاییه نگاه مهارتی و توانمندسازی نیروهای سازمانی است./جامعه قضایی

* انتهای پیام/بر چسب ها